smukła talia

Poprzez smukłą talie sylwetka sprawia wrażenie znacznie szczuplejszej. Po wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń na talię oraz odpowiedniej diety jesteś w stanie ukształtować swoje ciało w taki sposób aby wyglądało olśniewająco.

Za ukształtowanie talii odpowiedni jest poprzeczny mięsień brzucha, dobry trening właśnie na tą część ciała składa się z 15 powtórzeń po 1-2 serie dla początkujących a dla zaawansowanych od 15-20 powtórzeń po 3-4 serie.

 

Ćwiczenia na szczupłą talię

 

Skłony ze stania – podczas tego ćwiczenia stajemy w rozkroku z wyprostowanymi nogami po czym skłaniamy się w przód a następnie kolejno do każdej nogi po czym wychylamy się maksymalnie w prawo oraz w lewo

  • Skłony z siadu skrzyżnego –  tutaj pozycją wyjściową jest siad na równym podłożu „po turecku”. Następnie uginamy ręce w łokciach i przyciągamy je równolegle do tułowia. Podczas wykonywania skłonu staramy się dotknąć ugiętymi łokciami ud.

 

  • Skłony z siadu z wyprostowanymi nogami – siadamy na równym podłożu u wyciągamy wyprostowane nogi w przód po czym staramy się skłonić w taki sposób by rękami złapać się za stopy a głową dotknąć kolan nie uginając przy tym nóg.

 

  • Nożyce pionowe – podczas leżenia na plecach z rękami ułożonymi obok tułowia wymachujemy obiema nogami równocześnie w górę i w dół nie dotykając  przy tym ziemi. Należy pamiętać, że gdy lewa noga idzie w górę to prawa spada w dół.

 

  • Nożyce ze staniem – wymachujemy równocześnie obiema nogami w prawo i w lewo tak aby krzyżowały się one w kostkach. Podobna zasada jak w poprzednim ćwiczeniu, gdy prawa noga idzie w lewo to lewa noga idzie w prawo.

 

  • Nożyce okrężne – podczas tego ćwiczenia jedną z nóg trzymamy w powietrzy nieruchomo zaś drugą okrążamy nogę maksymalnie od góry po czym wracamy do pozycji wyjściowej i zaczynamy od dołu.

 

  • Unoszenie nóg – podczas leżenia na plecach na ziemi z rękami wyciągniętymi wzdłuż tułowia oraz prostymi nogami podnosimy obie nogi złączone maksymalnie do góry i staramy się wytrzymać w takiej pozycji 3 sekundy po czym opuszczamy nogi na ziemie.

 

  • Przyciąganie nóg do klatki piersiowej –  w tym ćwiczeniu kładziemy się na plecach oraz podpieramy się łokciami . Ćwiczenie polega na przyciągnięciu raz jednej raz drugiej nogi do klatki piersiowej. Należy pamiętać aby nogi były ugięte w kolanie.

 

  • Brzuszki skośne – podczas tego ćwiczenia kładziemy się na plecach z wyprostowanymi nogami. Splatamy ręce na karku i staramy się podnosić w taki sposób aby prawym łokciem dotknąć podłogi obok lewego kolana i odwrotnie.

 

  • Odchylanie  – siadamy na podłodze z wyprostowanymi nogami skrzyżowanymi i zaplatamy ręce na karku  tak jak ja w ćwiczeniu powyżej.  W tym ćwiczeniu odchylamy się maksymalnie do tyłu jednak nie możemy stracić równowagi.