cwiczenia na plaski brzuch w domu

Aby posiadać płaski brzuch  należy poświęcić bardzo wiele godzin cennego czasu. W dzisiejszych czasach nie jest prostą rzeczą znaleźć ten cenny czas aby wyjść na siłownie. Warto zatem skorzystać z ćwiczeń na płaski brzuch w domu. Pamiętaj jednak, że do zamierzonego efektu wymagana jest konsekwencja. Nie można zaniedbywać codziennych ćwiczeń ponieważ nie osiągniemy żadnego skutku.

 

Rozgrzewka – początek wszystkiego

Zawsze ale to zawsze należy pamiętać o wykonaniu rozgrzewki przed ćwiczeniami. Zasada ta nie dotyczy się początkujących. Wszyscy przed jakimkolwiek treningiem musza wykonać rozgrzewkę aby nie zniszczyć swoich mięśni. Poświęć przed treningiem około pięciu minut na rozruszanie ciała. Bardzo dobrze jest zacząć rozgrzewkę od marszu a po około minucie przejść płynnie do biegu w miejscu.

 

Mobilizacja do treningu

Jeżeli unikałaś przez długi czas ćwiczenia to podczas kilku pierwszych treningów rób po dwa powtórzenia do każdej serii. Każde ćwiczenie składa się z 12-15 powtórzeń. Ćwiczenia najlepiej rozpocząć od niewielkiej serii spięć. Stojąc na podłodze zegnij kolana, splecione ręce umieść na karku po czym powoli bez gwałtownych ruchów rozpocznij spięcia. Postaraj się kontrolować oddech gdy odrywasz tułów od maty. Wykonaj od 12 do 15 spięć, po zakończeniu serii zrób sobie krótką przerwę (około minutę).

Ćwiczenie to możemy w ba rdzo prosty sposób zmodyfikować aby wytrenować skośne mięśnie brzucha. Podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu nogi pozostają nadal zgięte lecz jedną nogę przykładowo prawą unosimy do góry i opieramy na lewym kolanie. Spięcia wtedy należy wykonywać w kierunku uniesionego kolana.

Kolejnym świetnym ćwiczeniem, które można wykonywać w domu są nożyce pionowe.

Leżąc na macie ułóż ręce wzdłuż tułowia. Proste nogi unieś w górę tak aby wraz z tułowiem tworzyły kąt prosty. Następnie opuść prawą nogę w taki sposób aby nie dotykała ziemi. Podczas ponownego unoszenia nogi zacznij opuszczać lewą nogę. W tym ćwiczeniu wykorzystujemy głównie dolne partie brzucha, jest to wymagające dlatego początkowo postaraj się wykonywać 10 powtórzeń bez zatrzymania.