Pompa insulinowa Accu-Chek Spirit to kompleksowy system wykorzystujący najnowsze odkrycia techniki i medycyny w walce z cukrzycą. Pompa, stosowana może być bez ograniczeń wiekowych, dzięki wdrążeniu rozwiązań nowej generacji. Niezależnie od tego, jakie są potrzeby konkretnego pacjenta, najnowszej generacji urządzenia są w stanie dopasować się trybem pracy do stanu zdrowia pacjenta i jego trybu życia.

Accu-Chek Spirit jest modelem pompy zdolnym pracować na jednej z trzech funkcji. Funkcje te, zależne są od potrzeb pacjenta i zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem, objąć mogą takie warianty, jak: ustawienie standardowe, zaawansowane i niestandardowe. Każde z ustawień może być wybierane w dowolnym momencie, przy czym system zapamiętuje ostatnie ustawienia. Jest to wykonalne dzięki wyposażeniu pompy w wbudowaną pamięć. Pamięć, pozwala na wykonanie takich operacji, jak zapisywanie i zapamiętanie kolejnych alarmów oraz bolusów. Serie podawania insuliny odbywają się co 3 min z dokładnością nawet 0,005 jednostki, co jest dużą precyzją i stanowi maksymalne zbliżenie do naturalnego tempa podawania insuliny pacjentowi. Prócz wysokiego poziomu profesjonalizmu, pompa insulinowa oferuje także i różnego rodzaju opcje, które sprawiają, że znacznie łatwiej jest dostosować urządzenie do potrzeb każdego z pacjentów.

Jedną z najbardziej cenionych funkcji, jakimi dysponuje pompa jest możliwość podawania bolusa aż na cztery różne sposoby: standardowy, przewijany, przedłużony oraz wielofalowy, standardowy sposób podawania bolusa, pozwala na używanie pompy insulinowej dyskretnie, pod ubraniem. Opcja taka, oparta jest na przekazywaniu dawki ze zmiennymi przyrostami 0,1; 0,2; 0,5; 1,0 i 2,0 j.

Drugi wariant, czyli przewijany, to gwarancja najbardziej dokładnej metody precyzyjnego przekazywania pacjentowi insuliny. Tutaj, przyrost wynosi 0,1 U, podczas gdy wariant trzeci, zwany przedłużonym, obejmuje pracę wtedy, gdy pacjent nie powinien przyjąć dawki w szybkim tempie.

Dawka podawana szybko, nie zalecana jest przykładowo, w kinie, szczególnie podczas konsumpcji popcornu, jak i podczas dłuższych uroczystości obejmujących również spożycie obfitego posiłku.

Ostatni wariant, czyli wielofalowy, to nic innego, jak dawka standardowa i przedłużona w połączeniu.