System Accu-Chek Combo jest połączeniem pompy insulinowej wraz z wysokiej klasy glukometrem. Urządzenia, są dwa: występują one osobno, ale otrzymujemy je razem w zestawie. W skład zestawu wchodzi pompa insulinowa Accu-Chek Spirit Combo oraz glukometr, który jest także w pewnym sensie pilotem.

Oba te urządzenia, działają ze sobą w sposób kompatybilny. Połączenie pomiędzy urządzeniami, przebiega na zasadzie technologii Bluetooth®, co oznacza w praktyce, że urządzenia działają wspólnie poprzez komunikację, która jest dwukierunkowa i  bezprzewodowa. Obowiązki, jakimi dzielą się ze sobą oba urządzenia, to przede wszystkim podawanie insuliny oraz wykonywanie niezbędnych pomiarów.

Za dostarczanie odpowiednich ilości insuliny w odpowiedniej częstotliwości odpowiada pompa insulinowa. Działa ona na zasadzie dostarczania insuliny w tzw. wlewie ciągłym, bezpośrednio przekazując ją do tkanki podskórnej. Jest to główna funkcja, jaką posiada pompa, podczas gdy, glukometr, określany też jako pilot, funkcji tych, już ma więcej. Zwyczajowo, glukometr w profesjonalnym zestawie, odpowiada za trzy kwestie: pomiar glikemii, pomiar dawki bolusa w zależności od posiłku oraz także i zdalną obsługę pompy. Jako obsługę, rozumieć można wykonywanie takich operacji, jak: uruchamianie pompy, wyłączanie pompy, czy podawanie dawek, jakie obliczy bolus za pomocą specjalnego, wbudowanego kalkulatora. Napływ insuliny można w zależności od potrzeby, dowolnie zmniejszać i zwiększać, dzięki czemu, nowoczesne urządzenia zezwalają na znacznie wyższy poziom jakości, dokładności pomiaru i dyskrecji. Pompa, jest ukryta pod ubraniem, a pilot, może być spokojnie trzymany w innym miejscu, jak torebka, czy kieszeń. Dzięki temu, sterowanie pompą nie wzbudzi już uwagi otoczenia.

Głównym atutem pompy i glukometru jest szereg opcji, w jakie zostały one wyposażone. Przede wszystkim, w skład opcji Accu-Chek Performa Combo wchodzą takie możliwości, jak: dokładny pomiar wykonywany przez urządzenie, precyzyjny kalkulator bolusa, duży poziom dyskrecji działania pompy oraz gromadzenie dużej ilości danych z zachowaniem wysokiego poziomu przejrzystości.

A w razie czego, to paski do glukometru znajdziesz tu.