Marvel Comics narodziło się w roku 1939 roku jako wydawnictwo specjalizujące się w wydawaniu komiksów o superbohaterach. Obok DC Comics, Marvel Comics to jedno z dwóch tego typu wydawnictw, które zyskały światową sławę. Obecnie Marvel Comics należy do koncernu The Walt Disney Company. Z uniwersum Marvel Comics wywodzą się tacy bohaterowie jak: Spider-Man, Hulk, Captain America, Hawkeye, Iron Man, War Machine, Fantastyczna Czwórka, Thor, Falcon, Avengers, Punisher, Ghost Rider, Daredevil, Black Panther, Vision, Inhumans, czy X-Men.

Spider-Man

Spider-Man zadebiutował w roku 1962. Spider-Man to alter ego Petera Benjamina Parkera – studenta ugryzionego przez zmutowanego pająka, przez co posiadającego pajęcze zmysły. Jego postać uchodzi za swoistą ikonę amerykańskiej popkultury, podobnie jak Batman, Zorro, czy Superman.

Hulk

Hulk pojawił się w roku 1962. Hulk to alter ego Roberta Bruce’a Bannera – naukowca napromieniowanego promieniami gamma, co skutkuje, że podczas ataków wściekłości przeradza się on w zielonego olbrzyma o potężnej sile. Szybko zyskał popularność do tego stopnia, że obecnie uchodzi za swoistą ikonę Marvel Comics.

Captain America

Captain America to postać, która narodziła się w 1941 roku. Captain America to alter ego Stevena Rogrsa – mężczyzny, który bez skutku chciał dostać się do armii, więc przyjął ofertę tajemniczego wojskowego planu tworzenia superżołnierzy, efektem czego stał się o wiele silniejszy. Postać zanim stała się bohaterem, wykorzystywano ją w celach propagandowych i politycznych, na przykład ośmieszając reżimy totalitarne. Jeden z członków Avengers.

Hawkeye

Hawkeye wkroczył na arenę superbohaterów w 1964 roku. Hawkeye to alter ego Clinta Bartona – mężczyzny, który jako osierocone dziecko trafił do cyrku, gdzie uczył się do perfekcji sztuk walki. Jeden z członków Avengers.

Iron Man

Iron Man narodził się w 1963 roku. Iron Man to alter ego Tony’ego Starka – multimilionera przywdziewającego zbroję i walczącego z przestępczością. Stark posiada w klatce piersiowej odłamek metalu, z którym współgra jego zbroja. Jeden z członków Avengers.

War Machine

War Machine narodził się w 1963 roku. War Machine to alter ego Jamesa Rhodesa, żołnierza przywdziewającego zbroję i walczącego z przestępczością. Rhodes kumpluje się i współdziała ze Starkiem. Jeden z członków Avengers.

Thor

Thor powstał w roku 1962. Thor to nordycki bóg siły, witalności i piorunów odznaczający się potężną mocą i nieśmiertelnością, a także pomagający na świecie. Jeden z członków Avengers.

Falcon

Falcon powstał w roku 1969. Falcon to alter ego Samuela Wilsona, który chce pomagać na świecie nie tylko w cywilu jako pracownik socjalny, ale też bohatersko przy pomocy metalowych skrzydeł. Jeden z członków Avengers.

Fantastyczna Czwórka

Fantastyczna Czwórka stworzona została w 1961 roku. Fantastyczna Czwórka to zespół czterech osób, które podczas podróży w kosmos zostały napromieniowane i zyskały moce, znajdują się wśród nich Reed Richards jako Człowiek-Guma, Sue Storm-Richards jako Kobieta-Przezroczysta, Johnny Storm jako Człowiek-Pochodnia oraz Ben Grimm jako Człowiek-Kamień. Ponadto w podróży tej udział brał Victor Doom, który też zyskał moce, ale stał się ciemnym charakterem i ich największym wrogiem.