Komedia jest wyjątkowym gatunkiem filmu. Każdy ma inne poczucie humoru, każdego śmieszy coś innego. Trudno jest zadowolić wszystkich widzów. Jeśli jednak dopada nas chandra, jakaś niemoc lub zmęczenie codziennymi problemami, jest ona najlepszym lekarstwem. Pozwala zapomnieć, choć na chwilę, o tym co smutne i złe. Warto jest poddać się relaksowi i obejrzeć właśnie komedię. Wybrane pozycje stanowią dla mnie antidotum na zło i smutek codziennego świata. Towarzyszą mi od dawna i w zależności od nastroju śmieszy mnie żart w nich zawarty, często bezsens i parodia rzeczywistości, ale i wysnuwam  pewne refleksje. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

1. Kac Vegas

Zabawna historia opowiadająca wieczór kawalerski czterech przyjaciół w mieście kasyn, zabawy i hazardu. Phil, Stu, Alan i Doug rozpoczynają swoją przygodę w ekskluzywnym hotelu wypijając drinka na dachu. Następnego dnia budzą się z kacem i nie pamiętają kompletnie co działo się w nocy. Apartament jest zdemolowany, w łazience jest tygrys. Nie ma też pana młodego. Próbując poskładać wszystko, co się działo przeżywają śmieszne historie, dowiadując się o swoich poczynaniach.  Ostatecznie Doug zostaję odnaleziony i wszyscy wracają, zdążając na ślub w ostatniej chwili.

2. Gliniarz z Beverly Hills

Komedia sensacyjna opowiadająca historię policjanta z Detroit Axela Foley, który po stracie przyjaciela wkracza bez zezwolenia przełożonych do bogatego świata Beverly Hills, aby odnaleźć jego mordercę. Przezabawny gliniarz, jego metody działania , niekoniecznie zgodne z przyjętymi zasadami i prawem, spryt i zaangażowanie ostatecznie doprowadzają go do przemytników i zarazem zabójców przyjaciela.

3. Nic nie widziałem, nic nie słyszałem

Obok siebie pracują Wally i Dave. Nie lubią się, ale połączy ich wspólny cel – muszą oczyścić się z zarzutu morderstwa pewnego klienta. Historia jest o tyle śmieszna, że jeden nic nie widzi, a drugi nic nie słyszy, czyta z ruchu warg. Zapamiętują szczegóły morderstwa, znają portret mordercy, ale nie są wiarygodni dla policji. Ostatecznie dowodzą swojej niewinności.

4. Seksmisja

Chyba najlepsza polska komedia lat osiemdziesiątych. Dwóch zahibernowanych mężczyzn budzi się w świecie kobiet. Władze nowego świata, ocalałego po wojnie nuklearnej, próbują przekształcić ich w kobiety. Zabawne przygody, próby ucieczki i niestosowania się do panujących zasad rozśmieszą każdego.

5. Jaja w tropikach

Film opowiada o losach grupy aktorów, którzy przez brak środków na film i w wyniku desperackich posunięć twórców ich filmu wysyłają ich do Azji. Tam bez wygód i pomocy ze strony ekipy muszą radzić sobie nie tylko ze środowiskiem, warunkami w dżungli ale i grupą miejscowych bandytów. Zabawne, pełne samokrytyki przedsięwzięcie poruszy każdego wielbiciela tego rodzaju dowcipu.

6. Job, czyli ostatnia szara komórka

Jedna z polskich komedii pełna absurdów, ale bliska chyba każdemu. Przedstawia postacie grupy przyjaciół, którzy borykają się z codziennymi problemami młodych ludzi. Uważani za nieudaczników, nie pracujący ale ambitnie dążący do celu. Śmieszne problemy i sytuacje sprawią, że każdy będzie się śmiał. Prawdziwy obraz naszego kraju na początku XXI wieku.

7. Szpiedzy tacy jak my

Emmet i Austin zostali przyjęci do CIA tylko po to, aby przeszkodzić KGB w rozpracowaniu misji prawdziwych agentów. Twórcy przedstawiają Rosjan jako mało sprytny naród. W krzywym zwierciadle opowiadają losy dwóch młodzieńców głęboko wierzących w swoje umiejętności i cel, który muszą osiągnąć. Po wielu zabawnych akcjach udaje im się ukończyć zadanie, pomagają też prawdziwym agentom w realizacji zadania.

8. Och,  Karol

Znakomita komedia przedstawiająca życie Karola –  młodego, stabilnego zawodowo i finansowo współczesnego mężczyznę.  Nie narzeka on na brak pieniędzy ani powodzenie u kobiet. Nie przepuszcza żadnej okazji, by poznać i uwieść coraz to nową dziewczynę, mimo iż jest żonaty. Pewnego dnia los łączy wszystkie jego wybranki, które zatrzymują się w jego domu i postanawiają dać mu nauczkę. Po wielu wyczerpujących dniach Karol nie wytrzymuje presji i trafia do szpitala. Ucieka jednak stamtąd przed kolejną wielbicielką. Po powrocie do domu przeżywa szok – Marii towarzyszy kilku mężczyzn…

A jakie są Twoje ulubione komedie?