Jedzenie nie zawsze służy tylko zaspokojeniu głodu, czasem jest też świetnym… wyzwaniem! A poza tym, że takie wyzwania marnują mnóstwo smakołyków, to jeszcze są często niebezpieczne! Ale chyba każdy kiedyś przez coś takiego przechodził. Zobacz najbardziej hardkorowe!

8 – papryka habanero

habanero

Wydaje Ci się, że lubisz na ostro? Nie przeraża Cię tona chilli w Twoim ulubionym posiłku? A co powiesz na zmieszczenie do buzi maksymalnie dużej ilości papryczek habanero i sprawdzenie, jak długo wytrzymasz bez popicia? Nie wytrzymasz? Napiłeś się coli i jest jeszcze gorzej?! Ojojoj!

7 – ogórki konserwowe

ogorki konserwowe

Prawdopodobnie jedno z najbardziej obrzydliwych wyzwań dotyczących jedzenia! Polega ono na wypiciu i zjedzeniu całej zawartości słoika z ogórkami konserwowymi (wraz z płynem, a to przecież w dużej mierze ocet). Niektórzy do tego wyzwania dorzucają jeszcze czas – wygrywa ten, kto zrobi to najszybciej! A potem błyskawicznie poleci do toalety. Jeśli zdąży.

6 – solone krakersy

krakersy

Dość popularna w Stanach zabawa – polega na zjedzeniu 6 słonych krakersów w minutę. Początkowo, wydaje się to bardzo proste. W końcu ma się całe 10 sekund na zjedzenie małego krakersa. Po około połowie pojawia się wielki problem, który powodują – sól oraz suchość krakersa – z tego powodu praktycznie niemożliwe wydaje się zjedzenie całej szóstki! Podobno jeszcze nikt tego nie zrealizował!

5 – mleko!

mleko

Na szczęście w Polsce nie sprzedają mleka na galony (3,79 litra), bo mogłoby się to źle skończyć! Mleczne wyzwanie polega na jak najszybszym wypiciu całej butelki mleka. jak widzicie na zdjęciu, chłopak dobrze się przygotował i obok niego stoi kosz. Bardzo prawdopodobne, że będzie mu szybko potrzebny – nasz organizm nie jest przyzwyczajony do szybkiego przyjmowania tak dużej ilości mleka.

4 – czosnek

czosnek

Mimo że wielu ludzi nie znosi smaku czosnku, nadal znajdą się tacy, którzy go uwielbiają. I organizują z nim konkursy! Kto szybciej zje główkę czosnku? A może kto w określonym czasie zje jak najwięcej czosnku? Problem może się pojawić chwilę później… gdy będzie się chciało z kimś porozmawiać i otworzy buzię!

3 – cynamon

cinnamon challenge

Zadanie z założenia bardzo proste – masz 60 sekund na zjedzenie łyżki stołowej cynamonu. Brzmi banalnie? A nie jest! Cynamon jest tak suchy, że praktycznie uniemożliwia przełknięcie go, gdyż już po paru sekundach cała wilgoć z jamy ustnej znika! A potem na długo pozostaje jeszcze ten okropny smak w ustach.

2 – galaretka

galaretka

Wyzwanie dość hardkorowe i realizowane na dwa sposoby: 1. zjeść cały kubek galaretki bez żucia. Należy ją połknąć za jednym wchłonięciem. 2. zjeść jak najszybciej całe opakowanie galaretki w proszku (wtedy przypomina to trochę wyzwanie z cynamonem) – największym rozczarowaniem okazuje się to, że truskawkowa galaretka w proszku wcale nie smakuje truskawkami…

1 – Sprite + banany

sprite

Wszyscy znają już oklepane wyzwanie z Coca Colą i mentosami. A słyszeliście o wersji Sprite’a z bananami? To prawdopodobnie najgorsze wyzwanie z udziałem jedzenia, jakie można było wymyślić. Całość polega na zjedzeniu dwóch bananów, a następnie wypiciu całego litra Sprite’a. Tak szybko, jak to możliwe. W przeciwieństwie do innych wyzwań – w przypadku tego zadania doskonale spodziewasz się tego, że zaraz zaczniesz wymiotować. A mimo wszystko to wyzwanie podejmujesz.