Image Comics to trzecie, po Marvel Comics i DC Comics, największe wydawnictwo zajmujące się publikacją komiksów o superbohaterach. Wiele spośród ich komiksów zostało zaadaptowane na gry, serie animowane, serie fabularne, a nawet filmy kinowe. Wśród czołowych postaci z uniwersum Image Comics znajdują się: Spawn, Witchblade, Darkness, Fathom, Tomb Raider, WildCats oraz Savage Dragon.

Spawn

Komiks Spawn narodził się w 1992 roku za sprawą Todda McFarlane’a i Grega Capullo. Al Simmons to żołnierz, który został zamordowany i zawarł pakt z Malebolgią, aby wrócić na Ziemię i dokonać zemsty, w rzeczywistości jednak jego dobra strona zwycięża nad jego złymi zamiarami. Spawn to sztandarowa postać uniwersum Image Comics, który oprócz serii Spawn doczekał się serii Curse of the Spawn, a także między innymi kinowego filmu.

Witchblade

Komiks Witchblade powstał w 1995 roku, a wykreowali go Michael Turner, Brian Haberlian, David Wohl i Mark Silvestrii. Sara Penzini to policjantka, którą na swoją nową właścicielkę wybiera bransoleta o potężnej mocy należąca dawniej do silnych kobiet, a okazująca się połączeniem jasności Angelus i mroku Darkness. Witchblade doczekało się popularnego amerykańskiego serialu.

Darkness

Komiks Darkness zadebiutował w 1996 roku, a wykreowali go Mark Silvestri, Garth Ennis i David Wohl. Jackie Estacado to seryjny zabójca, który zostaje dziedzicem ciemnej siły Darkness, czyli odwiecznego wroga jasnej siły Angeuls. To jedna z mroczniejszych, krwawszych i brutalnych serii komiksowych.

Fathom

Komiks Fathom zadebiutował w 1998 roku, a  odpowiadał za niego Michael Turner. Aspen Matthews to młoda i piękna dziewczyna, która uwielbia morze – nie bez powodu, bo jak się okazuje, jest boginią mórz i ma za zadanie powstrzymać siły morskie w zawładnięciu Ziemią. Komiks zainspirowany został programami National Geographic.

Savage Dragon

Komiks zatytułowany Savage Dragon, autorstwa Erika Larsena, sięga roku 1992. Savage Dragon to mutant o wielkiej sile, którą wykorzystuje w dobrym celu, bo do walki ze złem. Postać pojawiła się nie tylko w komiksach, ale również w grach i na szklanym ekranie.

Tomb Raider

Komiks zatytułowany Tomb Raider powstał w 1997 roku za sprawą Michaela Turnera. Lara Croft to inteligenta archeolożka i poszukiwaczka przygód, stawiająca czoła najróżniejszym ciemnym typom. Postać po raz pierwszy pojawiła się w grach, po raz drugi w komiksach, a po raz trzeci na srebrnym ekranie w kreacji Angeliny Jolie.

WildCats

Komiks WildCats pojawił się w 1992 roku za sprawą Jima Lee oraz Brandona Choi i powrócił on w kilku nowych wersjach na przestrzeni kolejnych lat. WildCats to grupa heroicznych mutantów na czele z Zealot, Grifterem, Voodoo, Spartanem, Warbladem, Maulem i Misterem Majesticiem, broniących Ziemi przed ciemnymi siłami. Tytuł WildCats został na kilka numerów połączony z innym tytułem poświęconym mutantom, Cyberforce, tworząc wspólną serię Killer Instinct. Za WildCats początkowo odpowiadał między innymi Jim Lee, czyli twórca popularnych X-Menów.