Ford, Prada, Versace – marki, które zna każdy, nie każdy jednak je nosi. Równie wielką popularnością, co domy mody znanych i lubianych projektantów, cieszą się sieciówki. Nie potrzebowały one do tego agencji reklamowych, wystarczył fakt, że po ubrania z sieciówek za sprawą modnych fasonów i przystępnej ceny mogą sięgnąć wszyscy. W efekcie marki takie jak: C&A, H&M, Reseved, TK Maxx, Decathlon, Zara, czy New Yorker, stały się równie popularne, co nazwiska największych guru mody.

C&A

C&A, czyli C&A Mode GmbH & Co. KG, to międzynarodowa sieć sklepów odzieżowych, należąca do szwajcarskiego holdingu COFRA. Marka została nałożona w 1841 roku, w krajach Beneluksu, przez braci Brenninkmeijer – Clemensa oraz Augusta. Ubrania od C&A cechują się modnymi fasonami, małymi i dużymi rozmiarami oraz przystępnymi cenami. Obecnie sieć C&A obejmuje swoim zasięgiem: Niemcy, Austrię, Holandię, Belgię, Polskę, Czechy, Rosję, Argentynę, Brazylię, Szwajcarię i wiele innych krajów.

H&M

H&M, czyli Hennes & Mauritz, to międzynarodowa sieć sklepów odzieżowych. Marka została założona w 1947 roku, w Szwecji, przez Erlinga Perssona. Ubrania od H&M charakteryzują się najnowszymi trendami, ciekawymi krojami i przystępną ceną. Obecnie sieć H&M obejmuje swoim zasięgiem: Szwecję, Rosję, Polskę, Czechy, Niemcy, Austrię, Wielką Brytanię, Hiszpanię, Francję, Portugalię, Kanadę, Stany Zjednoczone, Meksyk, Australię i wiele innych krajów.

Reserved

Reserved to międzynarodowa sieć sklepów odzieżowych, należąca wraz z sieciami Cropp Town, House, Mohito, Sinsay to koncernu LPP S.A. Marka została założona w 1999 roku, w Polsce, przez Marka Piechockiego i Jerzego Lubianieca. W Reserved można dostać stylowe ubrania w dobrej cenie. Obecnie sieć Reserved obejmuje swoim zasięgiem między innymi: Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Bułgarię, Chorwację, Ukrainę, Słowenię, Rumunię, Estonię, Łotwę, Litwę, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Niemcy.

TK Maxx

TK Maxx to międzynarodowa sieć sklepów odzieżowych, należąca do grupy TJX Companies. Marka została założona w 1994 roku, w Wielkiej Brytanii, przez Bernarda Cammaratę. W TK Maxx można dostać odzież, obuwie, kosmetyki, słodycze i akcesoria wysokiej jakości, ale w niskiej cenie. Obecnie sieć TK Maxx obejmuje swoim zasięgiem między innymi: Wielką Brytanię, Irlandię, Polskę i Niemcy.

Decathlon

Decathlon to międzynarodowa sieć sklepów odzieżowych, należąca do grupy Decathlon Group. Marka została założona w 1976 roku, we Francji, przez Michela Leclerqa. Decathlon oferuje odzież sportową i akcesoria sportowe. Obecnie sieć Decathlon obejmuje swoim zasięgiem: Francję, Hiszpanię, Portugalę, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rosję, Niemcy, Turcję, Australię i wiele innych krajów.

Zara

Zara to międzynarodowa sieć sklepów odzieżowych, należąca wraz sieciami z Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho i Massimo Dutti do firmy Inditex. Marka została założona w 1975 roku, w Hiszpanii, przez Amancio Ortegę. Zara oferuje eleganckie ubrania dla każdego. Obecnie sieć Zara obejmuje swoim zasięgiem: Hiszpanię, Francję, Portugalię, Brazylię, Meksyk, Argentynę, Wielką, Brytanię, Rosję, Niemcy, Szwecję, Polskę, Czechy, Kanadę, Stany Zjednoczone i wiele innych krajów.

New Yorker

New Yorker stanowi międzynarodową sieć sklepów odzieżowych. Marka została założona w 1971 roku, w Niemczech, przez Tilmara Hansena i Michaela Simpsona. W New Yorkerze ubiera się przeważnie młodzież, a kreacje  odznaczają się odwagą i szaleństwem. New Yorker obejmuje swoim zasięgiem: Niemcy, Austrię, Rosję, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Arabię Saudyjską, Zjednoczone Emiraty Arabskie i wiele innych krajów.