Nawet jeśli ktoś nie widział Gry o Tron, to na pewno o niej słyszał. Stanowi jedno z największych dzieł telewizyjnych wszech czasów i jedną z ikon popkultury naszych czasów. Poznajmy siedmiu bohaterów, bez których ciężko wyobrazić sobie to fenomenalne widowisko.

Niestrudzeni gracze o Żelazny Tron

Pieśń Lodu i Ognia to saga powieści fantasy autorstwa George’a R. R. Martina, na którą składa się siedem tomów: Gra o Tron, Starcie Królów, Nawałnica Mieczy, Uczta dla Wron, Taniec ze Smokami, Wichry Zimy oraz Nadzieja na Wiosnę. Na podstawie bestsellerowych książek stacja HBO wypuściła amerykański serial zatytułowany Gra o Tron – i  to właśnie za jego sprawą stało się głośno. Na emitowaną w latach 2011-2018 Grę o Tron wydaje się miliony, a jeszcze większe miliony się na niej zarabia. Szlacheckie rody Siedmiu Królestw toczą bój o Żelazny Tron, w tym czasie zgraja umarłych z Nocnym Królem na czele szykują się do pokonania muru i zawładnięcia krainą żywych.

Tyrion Lannister

Tyrion Lannister to najbardziej charakterystyczna postać sagi. Karzeł, którego uznaje się za złą osobę, aczkolwiek pomimo uzależnienia od kobiet i alkoholu, pozostaje dobry i walczy o słuszne sprawy wraz z odrzuconymi. Postać Tyriona Lannistera, występującego w Grze o Tron, w latach 2011-2018, kreuje amerykański aktor urodzony w 1969 roku – Peter Dincklage.

Daenerys Targaryen

Daenerys Targaryen, znana też jako Pierwsza Tego Imienia, Zrodzona z Burzy, Niespalona, Matka Smoków i Wyzwolicielka z Okowów, to uosobienie waleczności.  Uznawana za prawowitą dziedziczkę Żelaznego Tronu, toczy bój o to, aby znów zasiadł na nim obalony ród Targaryenów. Postać Daenerys Targaryen, występującej w Grze o Tron, w latach 2011-2018, kreuje angielska aktorka urodzona w 1986 roku – Emilia Clarke.

Robb Stark

Robb Stark, znany też jako Młody Wilk, to uosobienie bohaterstwa. Lord Winterfell z siedzibą w Westeros i Król Północy. Postać Robba Starka, występującego w Grze o Tron, w latach 2011-2013, kreuje szkocki aktor urodzony w 1986 roku – Richard Madden.

Jon Snow

Jon Snow, a właściwie Aegon Targaryen, to uosobienie szlachetności. Bękart, który okazuje się prawowitym dziedzicem Żelaznego Tronu, pierwej jednak zostaje Królem Północy, gdy ginie Robb Stark. Postać Jona Snowa, występującego w Grze o Tron, w latach 2011-2018, kreuje angielski aktor urodzony w 1986 roku – Kit Harington.

Sansa Stark

Sansa Stark to uosobienie mądrości. Wraz z biegiem czasu, z pięknej, młodej i niewinnej dziewczyny, w wyniku wielu nieszczęść, staje się waleczną damą. Postać Sansy Stark, występującej w Grze o Tron, w latach 2011-2018, kreuje angielska aktorka urodzona w 1996 roku – Sophie Turner.

Jamie Lannister

Jaimie Lannister to osoba, której reputacja ją wyprzedza. Militarnie uzdolniony dowódca Gwardii Królewskiej, który pozostaje w kazirodczym związku ze swoją bliźniaczką Cersei Lannister. Postać Jaimiego Lannistera, występującego w Grze o Tron, w latach 2011-2018, kreuje duński aktor urodzony w 1970 roku – Nikolaj Coster-Waldau.

Cersei Lannister

Cersei Lannister to czołowy ciemny charakter. Politycznie uzdolniona i bezwzględna królowa Siedmiu Królestw, która dla władzy zrobi wszystko. Postać Cersei Lannister, występującej w Grze o Tron, w latach 2011-2018, kreuje angielska aktorka urodzona w 1973 roku – Lena Headey.