Król Telewizji, jak określa się Aarona Spellinga, to najpopularniejszy twórca amerykańskich seriali. Ten scenarzysta, reżyser i producent żył w latach 1923-2006. Z jego studia filmowego wyszło aż 208 seriali, w tym między innymi takie hity jak: Dynastia, Aniołki Charliego, Beverly Hills 90210, Czarodziejki, Melrose Place, Models Inc., Savannah, Statek Miłości, Siódme Niebo, T.J. Hooker oraz Sunset Beach. Skutkowało to wieloma nagrodami Emmy, a także umieszczeniem go w  Księdze Rekordów Guinessa jako najbardziej płodnego producenta.

Dynastia, ABC

Dynastia

Sztandarowe dzieło telewizyjne, a zarazem największy hit od studia Aarona Spellinga, podczas którego emisji ulice niemal pustoszały. Dynastię robiono w latach 1981-1989, a jej niegasnąca popularność poskutkowała dodatkowo epilogiem w roku 1991. Efektem tego zrodziło się 9 sezonów złożonych z 219 odcinków i epilog, wszystkie wyemitowane przez stację ABC. Dynastię, jak też jej mniej głośny spin-off zatytułowany Dynastia II, stworzyli Richard Shapiro i Esther Shapiro. Główny bohater to bogaty i twardy potentat naftowy Blake Carrington, którego życie toczy się między anielską żoną Krystle Carrington, diabelską eks-żoną Alexis Colby, temperamentną znajomą Sable Colby oraz prowadzącymi ekscytujące życie dziećmi. Namiętności, intrygi i bogactwo występowały u nich w najczystszej postaci. W rolach głównych: John Forsythe, Linda Evans, John James, Pamela Sue Martin, Heather Locklear, Emma Samms, Stephanie Beacham oraz Joan Collins.

Aniołki Charliego, ABC

Aniołki Charliego

Zna je każdy, jeśli nie z widzenia, to na pewno chociaż ze słyszenia. Aniołki Charliego kręcono i emitowano w latach 1976-1981. Powstało 5 sezonów złożonych ze 115 odcinków emitowanych przez stację ABC. Serial stworzyli Ivan Goff i Ben Roberts. Akcja toczy się wokół tzw. aniołków, czyli trzech detektywek na usługach milionera Charliego Townseda. Aniołki stały się nie tylko symbolem lat 70-tych, ale też synonimem kobiety wyzwolonej. W rolach głównych: Jaclyn Smith, Farrah Fawcett, Kate Jackson, Cheryl Ladd, Shelley Hack, Tanya Roberts oraz John Forsythe.

Beverly Hills 90210, FOX-TV

Beverly Hills 90210, FOX-TV

Beverly Hills 90210      

Ile by nie powstało seriali dla młodzieży, to i tak zawsze ten okaże się najbardziej popularny oraz najbardziej pionierski. Beverly Hills 90210 kręcono i emitowano w latach 1990-2000. Powstało 10 sezonów złożonych z 293 odcinków wyemitowanych przez stację FOX TV. Serial stworzył Darren Star. Przedstawia losy bogatej i niezbyt grzecznej młodzieży. Problemy Brandona, Brendy, Steve’a, Kelly, czy Valerie, towarzyszą im we wchodzeniu w dorosłość oraz w stawaniu się coraz bardziej dojrzałymi osobami. W rolach głównych: Jason Priestley, Shannen Doherty, Ian Ziering, Jennie Garth, Luke Perry, Gabrielle Carteris, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson oraz Tiffani Amber Thiessen.

Czarodziejki, The WB

Czarodziejki

Serial, który ukazał, że dramat i science-fiction można zgrabnie połączyć. Czarodziejki kręcono i emitowano w latach 1998-2006. Powstało 8 sezonów złożonych ze 178 odcinków wyemitowanych przez stację THE WB. Serial stworzyła Constance M. Burge. Przedstawia losy sióstr obdarzonych nadprzyrodzonymi mocami. Codzienne problemy Prue, Piper, Phoebe i Paige przeplatają się z toczeniem batalii w celu ocalenia świata. W rolach głównych: Shannen Doherty, Brian Krause, Alyssa Milano, Rose McGowan oraz Holly Marie Combs.

Melrose Place, FOX-TV

Melrose Place

Jeden z największych hitów telewizyjnych, a zarazem największy hit ówczesnych czasów. Czasy Melrose Place przypadły na lata 1992-1999. Powstało 7 sezonów złożonych z 226 odcinków wyemitowanych przez stacje FOX TV. Serial stworzył Darren Star. Melrose Place to adres budynku w Kalifornii, który zamieszkują młode i piękne osoby pragnące osiągnąć szczęście w karierze i miłości. Ze względu na burzliwe życie przebojowej Amandy Woodward i spółki, Melrose Place określano najbardziej kontrowersyjnym adresem na Ziemi. W rolach głównych: Thomas Calabro, Marcia Cross, Josie Bissett, Laura Leighton, Andrew Shue, Courtney Thorne-Smith, Doug Savant, Vanessa Williams, Grant Show, Daphne Zuniga, Hunter Tylo, Lisa Rinna oraz Heather Locklear.

Models Inc., FOX-TV

Models Inc.

Na kanwie popularności Melrose Place powstał jego spin-off Models Inc. Czasy Models Inc. przypadły na lata 1994-1995. Powstał 1 sezon złożony z 29 odcinków wyemitowanych przez stację FOX TV. Serial stworzył Charles Pratt Junior. Models Inc. to agencja modelek prowadzona przez żelazną matkę Amandy Woodward, Hilary Michaels. Robiące w niej karierę początkujące modelki szybko odkrywają, że świat modelingu to jednocześnie świat romansów, knucia, używek, przestępstw i pornografii. W rolach głównych: Carrie-Anne Moss, Stephanie Romanov, Kylie Travis oraz Linda Gray.

Savannah, The WB

Savannah

Savannah to w tym wypadku nie imię, a nazwa miejscowości, w której toczy się akcja tego znanego i lubianego serialu amerykańskiego. Savannah powstawało w latach 1996-1997. Powstały 2 sezony złożone z 34 odcinków wyemitowanych przez stację THE WB. Serial stworzyła Constance M. Burge. Fabułę stanowią perypetie trzech przyjaciółek: Reese, Lane i Peyton, do których z czasem dołącza czwarta koleżanka sprzed lat, Cassie. Mącenie Peyton doprowadza jednak do wielu zaskakujących i nie zawsze pożądanych wydarzeń, a jednocześnie do narażenia ich przyjaźni na szwank. W rolach głównych: Robyn Lively, Alexia Robinson, Shannon Sturges oraz Jamie Luner.