Netflix, oprócz tego że miesiąc w miesiąc udaje się udane zakupy, w ramach których nabywa licencję do odtwarzania naprawdę świetnych seriali, zajmuje się również produkcją własnych tytułów. Pod szyldem Netflix Originals pojawiają się autorskie pozycje amerykańskiej firmy, które cieszą się ogromną popularnością. Na co dokładnie należy zwrócić swoją uwagę?

Narcos – historia największych narkobosów na świecie

Narcos w rankingu seriali kryminalnych dostępnych na Netflixie przegrywa jedynie z legendarnym Breaking Bad. Problem w tym, że losy Waltera White’a zostały wykupione w ramach licencji, a historia jednego z największych baronów narkotykowych na świecie od deski do deski pochodzi spod szyldu Netflixa. Serial proponuje nam pięknie sportretowaną opowieść o tym, jak Pablo Escobar dochodził do władzy. A także o tym, jak upadało jego wielkie imperium. W trzecim sezonie Narcosa już po śmierci Escobara, przenosimy się do Cali, gdzie od lat dzielą i rządzą bracia Rodriguez. Oni również zostają poddani działaniom Javiera Penii, agenta DEA, który praktycznie w pojedynkę rozprawił się z największymi narkobosami. Całość produkcji Narcos jest przesiąknięta autentycznością i wiarygodnością.

Orange is the new Black, czyli trudne tematy w trudnym środowisku

O tym, jak zrobić bardzo dobry serial, który przyciągnie uwagę widza i jednocześnie poruszy trudne i wrażliwe tematy z pewnością wiedzą producenci Orange is the new Black. Dla wielu widzów jest to najlepszy serial, jaki można obejrzeć w ramach opłacania abonamentu na Netflixie. Produkcja zabiera nas do damskiego więzienia, gdzie dzięki głównej bohaterce poznajemy cały przekrój społeczny Stanów Zjednoczonych. Pod jednym dachem wyrok za przeróżne przestępstwa odsiadają kobiety różnych ras, różnego pochodzenia i wierzenia.

Hiszpańska brawura w Domu z Papieru

Najbardziej znana hiszpańska produkcja Netflixa. Na jej popularność składa się kilka czynników. Warto wymienić m.in. świetnie napisany scenariusz, idealnie spasowaną obsadę oraz kreatywność reżyserów i producentów Domu z Papieru. Jest to serial, który już w pierwszym odcinku przedstawia nam głównych bohaterów oraz całą fabułę tytułu. Wydaje się, że na premierowym epizodzie można zakończyć przygodę ze skokiem stulecia na madrycką mennicę. Problem w tym, że zdecydowanie nie warto. Dalsze odcinki pokazują nam od kulis, jak wyglądała realizacja genialnego planu nakreślonego przez Profesora.

Dramat przeplatany z tragizmem i humorem

Atypowy to serial, którym Netflix pokazuje, że w swoich oryginalnych produkcjach nie ma zamiaru stawiać tylko i wyłącznie na dobrze sprzedający się produkt. Serial opowiada o Samie. Nastolatku, cierpiącym na zaburzenia autystyczne. O tej chorobie słyszał z pewnością każdy z nas, jednak nie każdy wie, na czym ona tak naprawdę polega i jak należy się zachowywać wobec osoby chorej. Dotychczas nakręcono dwa sezony, podczas których towarzyszymy głównemu bohaterowi i jego rodzinie w okresie dorastania Sama. Wraz z nim przeżywamy pierwszą miłość, potrzebę adaptacji wśród rówieśników oraz trudy szkolne każdego nastolatka.

Niewiarygodna magia seriali science-fiction

Czarne Lustro to bardzo nietypowa i jednocześnie oryginalna produkcja, w której każdy odcinek jest osobnym uniwersum. Oznacza to, że rozpoczęcie przygody z jednym z najwyżej ocenianych seriali science-fiction możemy rozpocząć nawet od środka, nie gubiąc przy tym wątku fabuły. Akcja serialu dzieje się w przyszłości i skupia się na konsekwencjach rozwoju naszej cywilizacji. Co to oznacza? Oglądając Czarne Lustro, możemy dowiedzieć się, co by było gdyby… No właśnie. Każdy epizod nakreśla inny problem społeczno-obyczajowy, z którym próbują sobie poradzić główne postacie amerykańskiej produkcji. Każdy epizod wywołuje inne emocje wśród odbiorców. Od irytacji zaczynając, po radość i na przygnębieniu kończąc.

Podobne emocje wywołuje pierwsza niemiecka produkcja Netflixa. Dark przenosi nas do fikcyjnego miasteczka naszych zachodnich sąsiedzi, gdzie dochodzi do tajemniczego zniknięcia małego dziecka. To uruchamia lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, które na światło dzienne wyciąga latami chowane sekrety. Sekrety, które mogą zmienić życie wielu osób.

Bardzo trudno jest postawić stabilny domek z kart

Lista oryginalnych seriali Netflixa jest bardzo długa, ale nie mogło na niej zabraknąć House of Cards. Przez wiele lat ta produkcja była wizytówką amerykańskiej platformy streamingowej. Opowiada losy kongresmena, cynicznego i całkowicie bezwzględnego polityka, którego celem jest, zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Frank Underwood zrobi wszystko, aby swoje marzenie spełnić. Dosłownie wszystko. Co nas urzeka w House of Cards? Przede wszystkim kapitalnie napisanym scenariuszem i ponadczasowym przesłaniem. To ilustracja odwiecznego prawa natury, zgodnie z którym na placu boju pozostaje najsilniejsza jednostka.