Niekiedy w rozmowie z mężczyzną, kobiety wykorzystują pewne formułki, które na pierwszy rzut oka nie kryją w sobie nic złego. Między tym specjaliści do spraw rodzinnych twierdzą, że to są najbardziej nieprzyjemne słowa, które można usłyszeć od swojej drugiej połówki.

 

„Dobra, lepiej zrobię to sama”
Jeśli mężczyzna został poproszony o naprawę zlewu, to dajcie mu możliwość zrobienia tego samemu. Nawet jeśli on kilka razy zapomniał o tym, są szanse, że on naprawdę gdzieś tam głęboko chce pomóc. Dajcie mu nie upaść twarzą w błoto. Wymawiając daną frazę, dajecie do zrozumienia mężczyźnie, że on się nie nadaje do niczego, i że nie czujecie w nim potrzeby.

 

„Mógłbyś się domyśleć”
Te obraźliwe słowa nie popchną go do działań, dlatego, że żądacie rzeczy niemożliwej. Kobiety zaoszczędzą więcej zdrowia i nerwów, jeśli przyjmą ten fakt, że mężczyźnie trudniej jest przeczytać coś pomiędzy wierszami. Powiedzcie wprost, czego od niego chcecie.

 

„Musimy porozmawiać”
Żadne inne słowa nie są w stanie wzbudzić tyle strachu w sercu mężczyzny jak ta, mało obraźliwa na pierwszy rzut oka fraza. Ona przepowiada jakąś poważną rozmowę, krytykę itp. On pomyśli, że jest nieudacznikiem i postara się uciec od tego, a to zupełnie przeciwstawia się Waszym planom, po prostu porozmawiać razem.

 

„Bądź mężczyzną”
Dla Waszego i jego lepszego nastroju nie wypowiadajcie tych słów. To jest atak na jego identyfikację, wątpienie w jego męskość.

 

„Posprzątaj po sobie, nie jestem twoja mamą”
Pokaż, że jesteś kreatywna i „zmuś” go w jakiś inny sposób sprzątać po sobie, inaczej tymi słowami przypomnicie mu, jak było dobrze z mamą, co raczej niekorzystnie się odzwierciedli w stosunku do Was.

 

„Myślisz, że ona jest sympatyczna”
Umieszczacie go w trudnej sytuacji, kiedy nie można dać prawidłowej odpowiedzi. Natura męska jest taka, że on zawsze gdzieś wewnątrz odhaczy sobie osobę najbardziej sympatyczną. A z takim pytaniem ciężko mu będzie związać dwa prawdziwe fakty, że ona jest sympatyczna i że kocha Ciebie, a nie ją.

 

Tak, niestety mężczyźni też czują i wcale nie mniej od kobiet, a czasami nawet i więcej, a to, że mężczyzna zazwyczaj woli przemilczeć, nie oznacza, że jest mięczakiem, na odwrót, pokazuje to, że jest wierny i kochający. A błędy popełnia każdy.