Wrzesień oraz październik to miesiące najgorętszych i najliczniejszych serialowych premier w telewizji. Zarówno stacje ogólnodostępne, jak i kablowe walczą w tym czasie o jak największą ilość widzów, oferując im nie tylko powroty największych serialowych hitów, ale też nowe produkcji. Jakimi nowościami może w tym sezonie pochwalić się stacja HBO?

Westworld 

Serial wzbudzający wiele emocji już przed swoją premierą. Świetnie rozreklamowany, ale też zrealizowany. Często nazywa się go najgorętszą propozycją tej jesieni oraz zastępcą Gry o Tron. O czym opowiada?

Westworld to futurystyczny park rozrywki, w którym każdy może spełniać swoje najmroczniejsze i najbardziej wyrafinowane fantazje. Genialny naukowiec Robert Ford grany przez Anthony’ego Hopkinsa jest twórcą tego miejsca rozrywki, w którym gospodarzami są roboty, mało różniące się od zwykłych ludzi. Zaczyna się jednak dziać coś złego, sztuczna inteligencja powoli zyskuje świadomość. Twórcami obrazu są Jonathan Nolan (Mroczny Rycerz) oraz Lisa Joy, a producentem wykonawczym J.J. Abrams (Fringe, Lost, Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy). Muzykę do serialu stworzył Ramin Djawadi (Gra o Tron).

Młody Papież (The Young Pope)

Młody Papież to serial stworzony we współpracy HBO, Canal + France oraz Sky Atlantic. Za Młodego Papieża odpowiada zdobywca Oskara, twórca m.in. Młodego Piękna oraz Młodości, Paolo Sorrentino. Twórca serialu zgromadził świetną obsadę, w serialu zagrają Jude Law oraz Diane Keaton. Fabuła jest również intrygująca. Lenny Belardo, pierwszy Amerykanin, zostaje najmłodszym papieżem w historii kościoła – Piusem XII. 47-letni kardynał, w nie do końca jasnych okolicznościach, zostaje wybrany na nową głowę kościoła, człowiek ten jest pełen sprzeczności. Przebiegły i jednocześnie naiwny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny, życzy sobie Cherry Coke na śniadanie i pali papierosy. Serial ten z pewnością oburzy nie jedną osobę, lecz po pierwszym odcinku wydaje się, że wcale nie to chce osiągnąć.

Rozwód (Divorce)

Sarah Jessica Parker powraca na mały ekran. Frances wraz z rodziną mieszka na przedmieściach Nowego Jorku. Jej małżeństwo z Robertem się nie układa, brakuje w nim już miłości i pasji. Związek ich oparty jest na przyzwyczajeniu. Po odwiedzinach z mężem przyjaciół, których małżeństwo również ciekawie nie wygląda, a żona prawie zabija męża na ich oczach, Frances ogłasza, że chce rozwodu. Divorce to komediodramat, który opowiada o 50 latkach, których kryzysy osiągnęły apogeum, a bohaterowie muszą znaleźć rozwiązanie swoich problemów.

W potrzebie (High Maintenance)

Tej jesieni HBO pokazało nam Nowojorczyków w potrzebie oraz dilera trawki, który czyni ich życie dużo lepszym. W potrzebie nie jest serialem nowym, jak by się mogło wydawać, wcześniej produkcja była realizowana w internecie na platformie Vimeo, a dzięki HBO serial dostał większy budżet i nowe życie. Bohaterem serialu jest diler trawki, który jeździ po Brooklynie, spotykając najróżniejszych klientów.

Niepewne (Insecure)

Serial Issy Rae to kolejna produkcja, której klucz do sukcesu leży w prostocie. Serial opiera się na Awkward Black Girl – produkcji internetowej. Twórczyni robi tu za scenarzystkę, producentkę oraz aktorkę grającą główną bohaterkę. Issa Dee, to trzydziestoletnia kobieta. Jej życie jest w miarę poukładane, posiada pracę, mieszkanie, chłopaka, przyjaciół, zwyczajna osoba na pierwszy rzut oka, jednak coś tu nie gra. Tym, czym serial zaskakuje jest właśnie normalność, gdzie grana przez Afroamerykankę postać wcale nie próbuje nam wmówić czegoś więcej, jak nierówności społeczne, rasizm, jest naturalna i pokazuje uniwersalną osobę swojego pokolenia.