W dobie szumu informacyjnego trudną sztuką nie jest dotarcie do klienta, ale sprawienie, żeby zapamiętał naszą markę i zatrzymał ją na dłużej w swojej świadomości. Firmy szukają nowych sposobów by zapaść w pamięć swoim klientom, a jednym z najpopularniejszych jest stworzenie własnego gadżetu firmowego. Oto kilka propozycji uniwersalnych gadżetów, które mogą być miłym i praktycznym upominkiem dla klienta oraz pomogą zbudować większą świadomość marki.

  1. Pamięć usb

Pendrive z logiem i w firmowych barwach jest jednym z najbardziej pożytecznych prezentów, jakie może otrzymać klient. Dostępnych jest wiele wzorów i modeli, od prostych, plastikowych pamięci, poprzez chromowane, aż do tych ozdobionych na przykład skórzanym paskiem. Spersonalizować możemy nie tylko materiały, ale również kolory i nadruki lub grawery. Najpopularniejsze pamięci posiadają od 1 do 16 GB pojemności.

  1. Koszulka

Czasami można zostać zapamiętanym przez klienta nie tylko poprzez podarunek, ale również charakterystyczny ubiór pracownika. Jeśli nasza firma obsługuje klienta face-to-face, warto pomyśleć o firmowych koszulkach dla pracowników. Estetyczna, bawełniana koszulka o ciekawym kroju, w połączeniu z dobrze zaprojektowanym i charakterystycznym logiem, może stać się świetną wizytówką na rynku. Dostępnych jest wiele wzorów dla kobiet i mężczyzn, od najzwyklejszych klasycznych koszulek reklamowych z krótkim rękawkiem, do bardziej eleganckich polo, które można łatwo zgrać z obowiązującym w danej branży dress codem.

  1. Eko artykuły biurowe

Interesującym trendem jest pojawienie się ekologicznych materiałów do pracy biurowej. Są to przedmioty dobrze znane nam z codziennej pracy w biurze, czyli długopisy, notesy, zeszyty czy organizery wykonane z ekologicznych materiałów jak papier, tektura, len, czy ekoskórka. Łączą w sobie użyteczność z ciekawą estetyką oraz bardzo przyjemnym feelingiem, którzy sprawia, że ciągle chce się je trzymać w ręce.

  1. Kubek

Gadżetowa klasyka wcale nie musi być nudna. W zapomnienie odchodzą zwykłe, białe, ceramiczne naczynia z logiem firmy. Popularne stały się nowoczesne kubki termiczne wykonane ze stali. Nie tylko świetnie wyglądają i są zabezpieczone przed rozlaniem napoju, ale również utrzymają ciepło kawy lub herbaty, pozwalając cieszyć się nią dłużej.

  1. Gadżety vip

Jeśli poszukujemy przedmiotu, który sprawi, że nasz partner biznesowy poczuje się naprawdę wyjątkowo, dobrym pomysłem może być podarowanie mu solidnej, ekskluzywnej torby lub zestawu piśmienniczego marki Parker. Wysoka jakość wykonania tych upominków na pewno zostanie zauważona i doceniona.