Dla niektórych osób kawa to prawdziwa pasja. Codzienna „mała czarna” nie jest tylko pobudzającym i dodającym energii napojem, ale przede wszystkim doskonałym smakowym przeżyciem i pretekstem do chwili odpoczynku. Jeśli posiada się w gronie najbliższych przyjaciół lub członków rodziny zapalonego kawosza, bardzo łatwo wówczas o zrobienie mu udanego prezentu. Obecnie znaleźć można wiele ciekawych produktów i akcesoriów, z których na pewno ucieszyłby się każdy smakosz kawy. Co zatem doskonale sprawdzi się w roli upominku dla kawosza? Oto kilka propozycji!

Polacy coraz częściej traktują picie kawy jako hobby. Systematycznie wzrasta liczba osób, które nie tylko lubią za pomocą tego napoju dodać sobie odrobiny energii, ale także poszukują nowych kompozycji smakowych, poznają tajniki przygotowywania różnych rodzajów „małej czarnej”, a także próbują we własnym zakresie sztuczek stosowanych przez profesjonalnych baristów. Obecnie bardzo łatwo o ciekawy i udany prezent dla prawdziwego kawosza. Co można kupić smakoszowi energetycznego napoju? Sprawdź poniższe propozycje!

 

Serwis kawowy

Elegancki i szykowny – zamienia zwykłą i codzienną czynność picia kawy w wyjątkową ceremonię. Każdy kawosz powinien mieć w swoim asortymencie serwis z prawdziwego zdarzenia. Mocna czarna kawa zupełnie inaczej smakuje przecież z pięknej porcelanowej filiżanki niż ze zwykłego kubka. Taki prezent idealnie nadaje się np. na Boże Narodzenie lub na urodziny. Pamiętajmy, że porcelanowe wyroby kawowe różnią się od siebie ze względu na przeznaczenie. Zupełnie inaczej wygląda bowiem filiżanka np. do kawy po turecku od tej przeznaczonej do tradycyjnego espresso lub cappuccino. Serwisy kawowe renomowanych marek znajdziesz np. tutaj: http://namoimstole.pl/produkty/porcelana-stolowa/serwisy-do-kawy.

Młynek do kawy

Najlepsza kawa smakuje zaraz po zmieleniu świeżych ziaren. Aby jednak wytworzyć aromatyczny czarny proszek, z którego powstanie fantastyczny napój, potrzebny jest oczywiście młynek. Wybierając odpowiedni model warto zwrócić uwagę na ostrza i materiał ich wykonania. Tańsze urządzenia szybko mogą się tępić i nie poradzić z twardszymi ziarnami. Godne polecenia modele kosztują co najmniej 200-300 złotych. 

kawa
 

Ekspres do kawy

Niezwykle istotne akcesorium w ekwipunku prawdziwego kawosza. Jeśli mamy możliwość przeznaczyć na prezent nieco więcej gotówki, z pewnością warto zainwestować w dobrej jakości ekspres. Na rynku dostać można trzy rodzaje tych urządzeń – automatyczne, na kapsułki oraz ręczne. Każde z nich mają swoje wady i zalety. Warto pamiętać, że dobry jakościowo ekspres do domu kosztuje co najmniej około 2000 złotych. Dobrze jest zatem dokładnie przemyśleć ten zakup i o szczegóły dopytać sprzedawców.

Kawy z różnych stron świata 

Świetnym pomysłem dla kawosza będzie oczywiście kawa. Ta najlepiej by pochodziła z różnych, często odległych zakątków świata. Zafundujmy naszemu znajomemu smakoszowi „małej czarnej” niezwykłą podróż po smakach, których nie miał jeszcze okazji skosztować. W dzisiejszych czasach zdobycie takich egzotycznych specjałów nie jest trudne, a na pewno sprawi ogromną radość obdarowanemu.

kawa2