To, że lepiej stawiać na produkty naturalne, a nie nafaszerowane chemią, wiedzą wszyscy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że wśród tych naturalnych produktów znajdują się zupełnie niespodziewane substancje. Stosuje się je do dbania zarówno o nasze zdrowie, jak i o naszą urodę. Poznajmy cztery najlepsze ekstrakty zawarte kosmetykach przeznaczonych do męskich fryzur i bród.

1 fenomenalny ekstrakt dla męskich włosów – węgiel

Węgiel wbrew nie pozorom nie brudzi, a oczyszcza. Odkryto to już dawno temu stosując go do przeczyszczania organizmu podczas zatruć i infekcji. Ostatnio jednak odkryto, że potrafi oczyścić nas nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz, efektem czego stosuje się go w środkach do mycia. Wszystko przez to, że cząsteczki węgla wykazują mikroporowatości, a ponadto mają ujemny ładunek elektryczny, podczas gdy toksyny są naładowane elektrycznie dodatnio, więc węgiel działa na brud niczym magnes.

ZEW for Men / NIVEA Active – węgiel w natarciu

Marka, która zajmuje się wyrobem kosmetyków z ekstraktem węgielnym, pozyskiwanym głównie w bieszczadzkich lasach, to ZEW for Men. W asortymencie znajdują się: mydło do włosów, mydło do zarostu, mydło do golenia, mydło do twarzy i ciała oraz mydło w płynie 3 w 1. Mydła te zajmują przede wszystkim dokładnym oczyszczeniem. Ponadto aktywny węgiel znajduje się w linii kosmetyków Active niemieckiej marki NIVEA.

2 fenomenalny ekstrakt dla męskich włosów – piwo

Piwo zawiera wiele pierwiastków, związków minerałów i witamin, zwłaszcza z grupy B. Doliczając do tego jego fantastyczny smak, nie dziwo, iż browarnictwo trzyma się dobrze od stuleci. Ale piwo nie tylko warto pić, warto je również wykorzystywać w dbaniu o swoje włosy, które również je lubią.

Manufaktura – piwo w natarciu

Marka, która zajmuje się wyrobem kosmetyków z ekstraktem piwnym, to Manufaktura. W asortymencie znajdują się między innymi: szampony i odżywki. Szampony oczyszczają, odżywki odżywiają, a przy tym jedne i drugie dostarczają cennych składników dla włosów.

3 fenomenalny ekstrakt dla męskich włosów – aloes

Aloes to roślina należąca do sukulentów, czyli gatunków przechowujących wodę, nawet w ciepłym powietrzu. Właśnie dlatego wykazuje wielkie właściwości nawilżające. Stosuje się do kremach, balsamach, szamponach, odżywkach, a ponadto w produktach spożywczych.

Beardition – aloes w natarciu

Marka, która zajmuje się wyrobem kosmetyków z ekstraktem aloesowym, to przykładowo Beardition. W asortymencie znajdują się między innymi: szampony i odżywki. Produkty te głęboko nawilżają włosy.

4 fenomenalny ekstrakt dla męskich włosów – kwiaty oraz owoce

Najwięcej cennych substancji znajduje się w kwiatach i owocach roślin. Ponadto to właśnie w nich kryją się obłędne zapachy pozyskiwane do olejków eterycznych. Trzeba więc wykorzystywać kwiaty i owoce na wszelkie sposoby, nie tylko je spożywać, w celu zachowania witalności.

Apothecary 87 – rośliny w natarciu

Marka, która zajmuje się wyrobem kosmetyków z ekstraktami kwiatowymi i owocowymi, to przykładowo brytyjska Apothecary 87. W asortymencie znajdują się między innymi: pomady do fryzury i olejki do brody, chociażby o zapachu wanilii i mango. Pomady zajmują się układaniem włosów, a olejki ich nawilżaniem.

***

Mężczyzna, który o siebie dba, powinien pamiętać przede wszystkim o włosach, które stanowią symbol jego witalności i męskości. W tym celu najlepiej, aby wybierał kosmetyki zawierające tylko naturalne ekstrakty, jak węgiel, piwo, kwiaty, owoce, czy aloes. Więcej na: beardman.pl, który poleca kosmetyki z aktywnym węglem marki Damn Good Soap.