Leasing to w tej chwili najmłodsza i jednocześnie najbardziej popularna forma finansowania rozwoju firmy. To doskonały sposób, aby zaopatrzyć swój biznes w narzędzia niezbędne do uzyskiwania zdecydowanie większych przychodów. Przedstawiamy najbardziej zaskakujące fakty, o których potencjalni leasingobiorcy mogli wcześniej nie słyszeć!

Leasing daje możliwość negocjowania umowy


Zdecydowana większość przedsiębiorców decydujących się na sfinansowanie inwestycji przy pomocy leasingu nie zdaje sobie sprawy, że umowę, którą przedstawia nam potencjalny leasingodawca, możemy negocjować! To jedna z największych zalet takiej formy wsparcia gotówkowego. Największa konkurencja leasingu – tradycyjny kredyt bankowy – ma jasno określone zasady, których nie jesteśmy w stanie zmienić. W tym przypadku ogromne pole do popisu posiadają właściciele firm, którzy mają wyrobioną jakąkolwiek historię współpracy z firmą udzielającą leasingu. Negocjacji podlega przede wszystkim wysokość comiesięcznych rat. Leasing, jako forma porozumienia handlowego, to idealne pole do popisu dla urodzonych negocjatorów. Mogą oni z powodzeniem ustalić warunki atrakcyjne dla każdej ze stron. Warto pamiętać, że zobowiązanie dopasowane do możliwości leasingobiorcy to przywilej przysługujący do tej pory nielicznej grupie potencjalnych klientów.

O tym, w jaki sposób negocjować warunki kontraktu, co dokładnie oznaczają nieznane potencjalnemu leasingobiorcy słówka oraz jakie korzyści niesie ze sobą wybór leasingu można przeczytać na stronie https://klf24.pl/blog. Firma ta wyspecjalizowała się w udzielaniu nie tylko leasingu, ale również tradycyjnego kredytu na pojazdy osobowe, ciężarowe, ciągniki siodłowe, a także na specjalistyczne maszyny produkcyjne.

Leasing otrzymamy nawet bez zdolności kredytowej

Jako forma inwestowania w rozwój firmy, leasing jest idealnym sposobem na zdobycie gotówki nie tylko przez doświadczonych, ale również świeżo upieczonych przedsiębiorców. To, co w większości przypadków blokuje możliwość otrzymania tradycyjnego kredytu, w przypadku leasingu nie odgrywa nawet najmniejszej roli. Zdolność kredytowa nie jest brana pod uwagę przez potencjalnego leasingodawcę przy procedurze ubiegania się o wsparcie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że firmy leasingowe chętnie zaglądają w historię swoich klientów. Wpisy KRD lub BIK przed podpisaniem umowy mogą zostać skontrolowane.

Wpływ leasingu na wyrobienie zdolności kredytowej


Mimo iż leasingodawcy przy procedurze ubiegania się o leasing na samochody osobowe, dostawcze lub maszyny produkcyjne nie biorą pod uwagi zdolności kredytowej, tak samo finansowanie może wpłynąć na jej wyrobienie. Banki zdecydowanie przychylniej spoglądają na przedsiębiorców, którzy w przeszłości korzystali z leasingu kapitałowego (finansowego). Nieco ciężej o uzyskanie tradycyjnego kredytu bankowego będzie właścicielowi firmy, która korzystała jedynie z najpopularniejszej formy leasingu – leasingu operacyjnego.