W ostatnim czasie furorę robi nieco tajemnicze pojęcie slow life. Nie bez powodu zatacza ono coraz większe kręgi swoich zwolenników. To, co się pod  nim kryje, sprawia że nasze życia staje się lepsze. Poznajmy 20 zasad slow life.

Slow life

Slow life to pewnego rodzaju życiowa zasada, która urosła wręcz do rangi filozofii życia. Z języka angielskiego slow life znaczy zwolnione życie. Najprościej definiuje się to jako życie tu i teraz, a nie gdzieś tam i kiedyś w przeszłości lub przyszłości. Chodzi o to, żeby zwolnić i cieszyć się życiem. W końcu posiada się jedno życie do przeżycia. Niezależnie od tego, czy liczy się na życie po śmierci, czy nie, warto przecież cieszyć się tym, które właśnie trwa. Zwolnienie tempa życia nie polega na zamienieniu chociażby choleryka we flegmatyka. Narwany choleryk, zrelaksowany flegmatyk, radosny sangwinik i melancholijny melancholik pozostaną sobą. Odkryją jednak uroki życia i zaczną się nim cieszyć. Slow life proponuje życie bez nerwów, a życie bez nerwów to życie w zdrowiu fizycznym, zdrowiu psychicznym i urodzie. To życie prawdopodobnie długie i na pewno szczęśliwe.

Zasady slow life

Zasady slow life można mnożyć bez końca. To ciągłe odkrywanie życia i delektowania się nim. Oto 20 najważniejszych z nich:

 1. Żyć świadomie.
 2. Akceptować oraz szanować siebie samego i inne osoby.
 3. Kontrolować dopływ informacji.
 4. Kierować się pasją.
 5. Dbać o siebie.
 6. Dbać, w umiarkowany sposób, o inne osoby.
 7. Regenerować siły.
 8. Otaczać się dobrymi/empatycznymi osobami.
 9. Unikać złych/toksycznych osób.
 10. Wykazywać się asertywnością.
 11. Znajdować czas na ulubione rzeczy.
 12. Wybierać dobre a nie złe rzeczy.
 13. Kontrolować emocje.
 14. Kontrolować myślenie.
 15. Zachowywać równowagę – unikać skrajności.
 16. Doceniać dobre rzeczy – ignorować rzeczy złe.
 17. Pielęgnować wenę.
 18. Być ciekawym.
 19. Mieć własne zdanie.
 20. Cieszyć się życiem.

Zajrzyj na plusado.pl.