Ile razy próbowałeś rzucić palenie? Zaklejałeś się plastrami, żułeś gumy na potęgę, zamiast palić, jadłeś, pożerałeś paznokcie. I co? I nic. Spokojnie, masz jeszcze co najmniej 50 powodów, które pozwolą Ci rzucić palenie.

 

1.    Zajdź w ciążę. No chyba, że jesteś facetem, ale przecież zawsze możesz podziałać, a potem solidarnie wspierać partnerkę.

2.    Miej atak astmy. Na zawołanie chyba się nie da, ale im więcej będziesz palił, tym to bardziej prawdopodobne.

3.    Miej zawał serca.  Tym bardziej na zawołanie będzie ciężko, ale palenie zwiększa ryzyko zawałów i innych zatorów, czemu więc miałbyś nie spróbować?

4.    Wybierz się na wybielanie zębów. Niech będzie drogie. Może będzie Ci żal wydanych pieniędzy.

5.    Załóż się, że rzucisz. O dużą kwotę, najlepiej z kilkoma znajomymi. To Cię prawdopodobnie zmotywuje.

6.    Bądź ekshibicjonistą. Powiedz o tym, że rzucasz palenie na Facebooku, Twitterze, Naszej Klasie, G+, sąsiadce obok. Będzie Ci trudniej zapalić, jeśli się zadeklarowałeś, zwłaszcza na NK.

7.    Załóż grupę hejtu na fejsie. Ludzie uwielbiają hejtować. Palenie szczególnie. Znajdź pasjonatów hejtu i dodaj ich do grupy, w której będziesz pisał za każdym razem, gdy będzie chciało Ci się palić. Będzie hejt, szybciej Ci przejdzie.

8.    Spłukaj się. Nie miej pieniędzy i nie miej ich od kogo pożyczyć. Hardkor nie disko.

9.    Nie pal w domu. Idealnie byłoby, gdybyś nie miał balkonu. Wtedy na fajkę musiałbyś wychodzić na zewnątrz. Jeszcze bardziej idealnie będzie wtedy, gdy zachce Ci się rzucać palenie zimą. Mroźną zimą.

10. Zacznij się ruszać. Takie bieganie jest ostatnio modne. Zacznij to robić. Chęć do palenia będzie się zmniejszała wprost proporcjonalnie do liczby przebytych kilometrów.

11. Zepsuj windę, wejdź na 8 piętro. I zorientuj się, że nie zabrałeś portfela. Bardzo szybko wyplujesz płuca i zapomnisz o tym, że chciało Ci się palić.

12. Znajdź kogoś takiego, jak Ty.  W pracy, w rodzinie, w gronie znajomych. Wspierajcie się – to klucz do sukcesu.

13. Znajdź sobie zajęcie w pracy. Nie w ogóle, ale podczas przerw na papierosa. Jeszcze nie wychodź na przerwy z palaczami. Zagraj w grę na telefonie, posprzątaj biurko, zrób sobie herbatę.

14. Odkładaj pieniądze na konto. Ale rób to. Zastanów się, ile paliłeś do tej pory i ile wydawałeś na papierosy. Zrób zlecenie stałe i „przelewaj” z głównego konta, kwoty, które przeznaczyłbyś na palenie. Sprawdź konto dodatkowe po miesiącu.

15. Odkładaj pieniądze do słoika. Pieniądze, które miałbyś przeznaczyć na palenie wrzucaj do przezroczystego słoika i patrz, jak się mnożą. Postaw słoik w miejscu, w którym najczęściej myślisz o zapaleniu.

16. Jeśli masz dzieci, najlepiej małe, wyobraź sobie, że palą. Szybko zrezygnujesz, jeśli uświadomisz sobie, że dzieci przejmują od Ciebie też złe wzorce.

17. Idź do szpitala. I zobacz, jak wyglądają ludzie, którzy są chorzy. Chciałbyś tak wyglądać?

18. Spróbuj środków farmakologicznych. Wbrew pozorom, rzucenie palenia jest możliwe dzięki gumom, czy plastrom.