W dzisiejszych czasach liczy się piękno, funkcjonalność i wspaniała architektura jeśli chodzi o biurowce. Na całym świecie mamy ich niezliczone ilości, ale tylko niektóre mogą poszczycić się mianem najlepszych i najbardziej wypasionych. To co je wyróżnia to przede wszystkim wygląd, niesamowite wnętrza, przyjemny klimat, najnowocześniejsze rozwiązania, czy też technologia.

10. Biurowiec Chaos w Japonii

Źródło: http://bi.gazeta.pl/im/b3/42/d8/z14172851Q,Polamany-budynek-z-Nagoya-w-Japonii-autorstwa-prac.jpg

 Budynek znajduje się na przedmieściach miasta Nagoja i jest bardzo charakterystyczny pod względem architektonicznym. Szaro-biała bryła z mnóstwem korytarzy i szklanych pięter zachwyca i zarazem wywołuje zawrót głowy spowodowany tym, że sprawia wrażenie chaotycznego. Oczywiście wszystko zostało stworzone z myślą o ruinach, budynkach, które zostały zawalone. Biurowiec doskonale się prezentuje i idealnie spełnia swoją funkcję.


9. Biurowiec Horizon Plaza w Warszawie

Źródło: http://czarnota.org/gallery/albums/warszawa/zmiany/___Mokotow_Sluzewiec/rozne/2009_10_29_-_019_-_Warszawa_ul_Domaniewska_-_Sluzewiec_-_Horizon_Plaza.jpg

 Biurowiec znajduje się na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej i Domaniewskiej i wyglądem przypomina fale, dokładnie jak fale morskie. Jest to horyzontalny drapacz chmur, a prosta forma podkreśla nowoczesną i zarazem elegancką architekturę. Jest jednym z najnowocześniejszych biurowców w Polsce. Zaprojektowany przez pracownię JSK na najwyższym wręcz światowym poziomie daje wiele możliwości, jeśli chodzi o użytkowanie i aranżację. Budynek pięknie się prezentuje i doskonale przykuwa wzrok przechodniów.

 


8. Biurowiec Tour Granite (Granitowa wieża) w Paryżu

Tour Granite

 Biurowiec i zarazem drapacz chmur został zaprojektowany przez Christiana de Portzamparca i znajduje się w biznesowej dzielnicy Paryża La Defense. Jest czwarty pod względem wysokości i zarazem bardzo nowoczesny i idealnie dopasowuje się do tej części miasta. Forma graniastosłupa wyróżnia ten biurowiec spośród innych i przyciąga uwagę. Budynek ma wysokość 180 metrów i 70 tysięcy metrów kwadratowych. Biurowiec znajduje się w sąsiedztwie dwóch innych budynków tej samej firmy i razem tworzą niesamowity kompleks o rzucie trójkąta.


7. Biurowiec Onyks w Krakowie

Biurowiec Onyks

Źródło: http://www.urbanity.pl/photos/89/51/8951.jpg

 Nowoczesny biurowiec o przyjemnej architekturze zaprojektowany został przez Mofo Architekci. Bryła podzielona jest na dwie strefy, które doskonale ze sobą współgrają. Ten krakowski biurowiec pierwszą część ma trzykondygnacyjną i jest prostopadłościanem. Natomiast ostatnie dwa piętra są przeszklonym pawilonem. Budynek doskonale współgra z architekturą miejską znajdującą się dookoła i jest doskonale przystosowany do funkcji biurowych. Biurowiec jest bardzo funkcjonalny i doskonale zaprojektowany.


6. Biurowiec Aon Center w Chicago

Aon Center

 Ten wysoki biurowiec w kształcie prostokąta znajduje się w stanie Illinois, a jego wysokość to 346 metrów. Jest  jednym z najwyższych budynków na świecie i mimo, że został wybudowany dość dawno, zyskał miano najnowocześniejszego. Dach biurowca jest płaski bez zbędnych anten i masztów. Jeśli chodzi o piętra, Aon Center posiada ich aż 86. Budynek prezentuje się bardzo dobrze i doskonale współgra z architekturą miasta. Ten olbrzymi biurowiec w kształcie graniastosłupa wygląda bardzo reprezentatywnie.


 

5. Biurowiec, obiekt administracyjny spalarni ze Sztuttgartu

Biurowiec, obiekt administracyjny spalarni ze Sztuttgartu

Źródło: http://sztuka-architektury.pl/files/archimedialab_schwandorf_2.jpg

 Jest to nowoczesny budynek zaprojektowany przez biuro Archimedialab. Konstrukcja tworzy nowy krajobraz i nie tak do końca współgra z otoczeniem. Jest to budynek-zagadka, który przyciąga wzrok każdego, kto się tam pojawi. Budynek sprawia wrażenie jakby wyrastał prosto z podłoża, a na szczycie znajdował się statek kosmiczny. Wnętrze biurowca to przede wszystkim szkło i beton. Sale zebrań oraz sale konferencyjne sprytnie oddzielone są od reszty przeszklonymi przegrodami. Nie bez przyczyny budynek nazywany jest zagadkowym i tajemniczym, a to wszystko tworzy klimat panujący wewnątrz biurowca jak i na zewnątrz.

4. Biurowiec koncernu Umicore w Antwerpii

Biurowiec koncernu Umicore w Antwerpii

Źródło: http://architektura.muratorplus.pl

 Znajduje się tam szklany biurowiec, który kształtem przypomina wielkiego węża wykonanego z aluminium, szkła oraz betonu. Kształt biurowca jest pofałdowany i został zaprojektowany dzięki współpracy architektki Sylvie Bruyninckx oraz firmy Reynaers. Biurowiec wygląda bardzo oryginalnie i dość wyraźnie odbiega od otoczenia, wręcz kontrastuje z sąsiednimi budynkami. Mnóstwo przeszklonych ścian, wykonana z cynku zewnętrzna powłoka oraz białe wnętrza sprawiają, że budynek prezentuje się bardzo jasno.


 

3. Biurowiec Taipei 101 w Tajwanie w mieście Taipei

Taipei 101

 Budynek jest ogromny i mierzy 509 metrów, a na 91 piętrze mieści się tam punkt widokowy. Projekt powstał przy współpracy firmy C.Y. Lee & Partners, a większość konsultowana była ze specjalistą w kategorii Feng Shui. Biurowiec jest jednym z najdroższych na świecie, a aranżacja i architektura budynku powstała na szczęśliwej liczbie 8, która w chińskiej kulturze oznacza wszystko co najlepsze. Budynek doskonale się prezentuje i spełnia swoje funkcje.


 

2. Biurowiec Burj Khalifa w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Burj Khalifa w Dubaju

 Jest to drugi pod względem kosztów wybudowany biurowiec, a koszt jego budowy wynosił 1,5 mrd dolarów. Biurowiec ma 828 metrów wysokości oraz 163 piętra. Budynek został zaprojektowany przez firmę Skidmore, Owings And Merrill LLP. Budynek stanął na sztucznym jeziorze, a na szczycie znajduje się punkt obserwacyjny. Burj Khalifa jest miejscem bardzo nowoczesnym i wręcz luksusowym. Wszystko dopracowane jest tak zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Biurowiec przyciąga wzrok i zachwyca swoją architekturą od 2010 roku.


1. Biurowiec Statoil w Norwegii

Biurowiec Statoil w Norwegii

Źródło: http://znosemwprojekcie.wordpress.com

 Budynek został nagrodzony w kategorii Biurowiec i otrzymał pierwszą nagrodę w roku 2013. Budynek znajduje się w pobliżu Oslo, a projektantem tego architektonicznego cudu jest firma A-lab. Budynek jest bardzo energooszczędny i zadziwia swoim kształtem. Składa się z kilku kondygnacji, które nachodzą na siebie niczym klocki lego. Perfekcyjny projekt i nowoczesne rozwiązania sprawiły, że biurowiec został doceniony i otrzymał wspaniałą oraz prestiżową nagrodę.