Opera mydlana, niczym niekończący się teatr, trwa i trwa, wciągając nas w swój wir. Ten specyficzny gatunek narodził się jako czytadło w gazetach, po czym trafił najpierw do radia jako słuchowisko, a następnie do telewizji jako widowisko. Oto przegląd aktorek, które stały się gwiazdami za sprawą kreacji w operach mydlanych – znajdują się wśród nich między innymi: Heather Locklear, Hunter Tylo, Katherine Kelly Lang, Jennifer Gareis, Lesley Ann-Down, Lisa Rinna oraz Linda Gray.

Heather Locklear

Heather Locklear

Heather Locklear to amerykańska aktorka urodzona 25-go września 1961 roku. Zasłynęła w amerykańskim serialu dramatycznym Dynastia jako niegrzeczna Sammy Jo Dean Carrington, a z czasem uratowała przed zdjęciem z anteny hit Melrose Place, w którym siedem lat grała postać żelaznej Amandy Woodward. Ponadto wystąpiła między innymi w TJ Hooker oraz Spin City. To ikona telewizji lat 80-tych i 90-tych.

Hunter Archila-Tylo

Hunter Tylo

Hunter Archila-Tylo to amerykańska aktorka urodzona 3-go lipca 1962 roku. Świat utożsamia ją z rolą prawej Taylor Hayes Forrester Marone w operze mydlanej Moda na sukces, którą kreuje od lat, ale wierni fani pamiętają ją również z roli odważnej Messui Shandar w cenionej mini serii Córka Maharadży. Dostała rolę Taylor McBride w hicie Melrose Place, jednak zanim zaczęła ją grać, została jej ona odebrana, bo spodziewała się dziecka. Magazyn People okrzyknął ją jedną z najpiękniejszych kobiet świata.

Katherine Kelly Lang

Katherine Kelly Lang

Katherine Kelly Lang to amerykańska aktorka urodzona 25-go lipca 1961 roku. To aktorka, która stała się gwiazdą, choć właściwie grała w swojej karierze niemal jedną rolę. Kreacja kontrowersyjnej Brooke Logan w operze mydlanej Moda na sukces przysporzyła jej licznie grono fanów.

Jennifer Gareis

Jennifer Gareis

Jennifer Gareis to amerykańska aktorka urodzona 1-go sierpnia 1970 roku. Początkowo grała w Żarze młodości, jednak przełomem w karierze telewizyjnej okazała się dla niej Moda na sukces. Kreuje w niej Donnę Logan, kobietę równie kontrowersyjną, co jej siostra, Brooke Logan.

Lesley Anne-Down

Lesley Anne-Down

Lesley Anne-Down to brytyjska aktorka urodzona 17-go marca 1954 roku. Szklany ekran stanowi jej prawdziwy żywioł. Wykreowała trzy niezapomniane postaci: Madelaine LaMotte w dramacie Północ-Południe,  Olivię Richards w operze mydlanej Sunset Beach oraz Jacqueline Payne Marone w operze mydlanej Moda na sukces.

Lisa Rinna

Lisa Rinna

Lisa Rinna to amerykańska aktorka urodzona 11-go lipca 1963 roku. Wcielała się w postać Billie Reed w operze mydlanej Dni naszego życia. Wiele osób pamięta ją również z roli podstępnej Taylor McBride w amerykańskim serialu Melrose Place. Zabłysnęła też jako uczestniczka i zwyciężczyni, a z czasem gospodyni reality-show Taniec z Gwiazdami.

Linda Gray

Linda Gray

Linda Gray to amerykańska aktorka urodzona w 12-go września 1940 roku. Jej rola życia to przebojowa Sue Ellen Shepard Ewing Lockwood z amerykańskiego serialu dramatycznego Dallas. Ponadto grała główną rolę, twardą Hilary Michaels, w Models Inc., czyli spin-offie Melrose Place. Oprócz aktorstwa zajmuje się produkcją i reżyserią.